reklam
reklam
DOLAR31,2023% 0.18
EURO33,8571% 0.11
STERLIN39,5411% 0.07
FRANG35,4854% 0.19
ALTIN2.038,96% 0,29
BITCOIN1.922.8097.79
reklam

İstanbul’da Delege Seçimi Sürüyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

İstanbul’da Delege Seçimi Sürüyor

CHP kurultayı sonbaharda yapılacak. Delege seçimleri sürüyor. En çok delege İstanbul’da ve Kılıçdaroğlu’na destek ağırlıkta.

Sonbarda yapılacak CHP kurultayında çalışmalar devam ediyor. Mahalle delege seçimleri hız kazanmış durumda. Büyük çoğunluk Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor.

İstanbul’da ilçeler bazında Değişimciler ve Genel Merkezciler başabaş gidiyor. İlçe başkan adayları netleşince daha objektif bir değerlendirme yapılabilecek.

Değişimciler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyenler. Genel Merkezciler ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alıyor.

Değişimciler Beylikdüzü, Silivri, Tuzla, Fatih, Beyoğlu, Beşiktaş, Gaziosmanpaşa, Bahçelievler, Güngören ve Zeytinburnu’nda mahallelerin büyük bir kısmında kendilerine yakın delegeleri sandıktan çıkarmayı başardı.

Genel merkezciler ise Avcılar, Bakırköy, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Kadıköy, Bağcılar, Pendik, Ataşehir, Arnavutköy, Çekmeköy, Sancaktepe, Şişli, Kâğıthane, Sarıyer, Sultangazi, Bayrampaşa, Kadıköy, Esenyurt, Eyüp, Ümraniye ve Beykoz’da başarı kazandı.

Genel merkezi destekleyen Belediye başkanları  Kemal Deniz, Battal İlgezdi, Şerdil Dara Odabaşı, Şükrü Genç destekledikleri listeleri çıkartırken, Değişimciler ise mahalle delege gruplarında Rıza Akpolat ve Mehmet Murat Çalık ile ilçelerine hakim oldu.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ile Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi destekledikleri listeleri seçtiremedi.

İl başkanlığında ise Değişimciler grubunda henüz herhangi bir isim netleşmedi fakat  kulislerde Onursal Adıgüzel’in adı geçiyor. Bahçelievler ilçe başkanı Özgür Çelik en çok geçen isim. Genel merkez grubunda en çok geçen isimler ise Mehmet Ali Yüksel ve Selçuk Sarıyar

http://tanvakti.com.tr

reklam