reklam
reklam
DOLAR32,1916% 0.02
EURO35,0137% 0.43
STERLIN41,1028% 0.35
FRANG35,2469% 0.32
ALTIN2.450,42% -0,46
BITCOIN69.799,99-0.496
reklam

Beyoğlu Sineması, Metin Erksan’ın “Sevmek Zamanı” Filmiyle Seyircilerine Kapılarını Açtı…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Beyoğlu Sineması, Metin Erksan’ın “Sevmek Zamanı” Filmiyle Seyircilerine Kapılarını Açtı…
reklam

Beyoğlu Sineması, Metin Erksan’ın “Sevmek Zamanı” Filmiyle Seyircilerine Kapılarını Açtı…

1989 yılından beri İstanbul Beyoğlu’nda Halep Pasajında hizmet veren Beyoğlu sineması kapanmak üzere iken, İBB tarafından yenilenerek kapılarını tüm sinemaseverlere açtı.

Açılış töreninde İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat konuşma yaptı.

Açılışta konuşan İmamoğlu,

“İstanbul’un geçmişten bugüne taşıdığı değerleri ve güzellikleri, hiçbir ayrım yapmadan, saygıyla ve titizlikle sahipleniyoruz. Hiçbir güzelliğin yok olup gitmesine asla izin vermiyoruz. Buna tahammülümüz yok. Onun için iyinin, doğrunun, güzelin peşinde koşmaya devam edeceğiz. Hayatı kolaylaştırmak ve insanların yaşamını kaliteli hale getirmek için çok çalışacağız…  Yeşilçam’ın hayatımıza soktuğu, kimine göre de çok inandırıcı olmayan ama bana göre çok da inandırıcı olan altın kuralına yürekten inanıyorum. O da biliyorsunuz ki; ‘İyiler hep kazanır.’ Yeşilçam’ın kuralıdır bu. Dolayısıyla, biz kazanmaya devam edeceğiz…

İstanbul çok renkli, ele avuca sığmaz bir şehir, Dünyanın en çarpıcı, en etkileyici kenti. Öyle bir şehir ki, ne yapar eder kendini size sevdirir. Böylesi bir kentte yaşıyoruz. Bazen yorduğunu düşünürüz veya üzdüğünü düşünürüz ama herkesin gönlüne girmeyi başarmış bir şehirdir. Geçmişi ile bağı zayıfladığı takdirde, hafızasını kaybettiği takdirde, gerçekten çok şeyini yitirir. Biz, İstanbul’u bu sevgi ve saygıyla, özenle, titizlikle yönetiyoruz.  İstanbul’un geçmişten bugüne taşıdığı değerleri ve güzellikleri, hiçbir ayrım yapmadan, saygıyla ve titizlikle sahipleniyoruz. Hiçbir güzelliğin yok olup gitmesine asla izin vermiyoruz. Buna tahammülümüz yok…

Bugün açılışını yaptığımız Beyoğlu Sineması’nın açılışında da aynı özeni, aynı titizliği ve aynı saygıyı gösteren arkadaşlarımın imzasını görüyorum. Bu da beni çok mutlu etti. 4 yıl önce kurumsallaştırdığımız bu kavramla, İstanbul’un ne yazık ki bazen yok olmuş bir köşesini hayata tekrar kavuşturduk, Bazen yok olmaya yüz tutmuş ve ne yazık ki kaybolmak üzere olan eserlerini, anılarını tekrar İstanbulluyla buluşturduk. Bir kez daha çok doğru ve güzel bir işin ortaya çıktığını görüyorum.

Dedi.

Tiyatro sanatçısı Rıza Sönmez’in moderatörlüğünde sahneye çıkan Türkan Şoray Beyoğlu Sineması’nın tekrar devreye sokulması ve yenilenmesinde payı olan herkese teşekkür etti. Daha sonra tiyatro ve sinema oyuncusu Güven Kıraç  sinema ile ilgili anılarını paylaştı.  Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay Türk Sinema tarihi hakkında bilgi verdikten sonra  Metin Erksan’ın Sevmek Zamanı filmi seyircilere sunuldu.

http://tanvakti.com

reklam