reklam
reklam
DOLAR32,1916% 0.02
EURO35,0137% 0.43
STERLIN41,1028% 0.35
FRANG35,2469% 0.32
ALTIN2.450,42% -0,46
BITCOIN69.799,99-0.496
reklam

Birden fazla maaş alan bürokratların araştırılmasına AKP ve MHP ret oyu verdi…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Birden fazla maaş alan bürokratların araştırılmasına AKP ve MHP ret oyu verdi…
reklam

Birden fazla maaş alan bürokratların araştırılmasına AKP ve MHP ret oyu verdi…

Kamuda birden fazla maaş alan bürokratların araştırılması önergesine AKP ve MHP ret oyu verdi.

Birden fazla maaş alan kamu görevlilerinin araştırılması için verilen önergeye öncelik verilmesi  önerisini TBMM Genel Kurulu’nda AKP’li ve MHP’li  milletvekilleri reddetti.

Saadet Partisi, kamuda birden fazla görevlendirme ve maaş alan kamu görevlilerinin araştırılması için verdiği önergenin öne alınması önerisi mecliste AKP ve MHP milletvekilleri tarafından reddedildi.

Konuyla ilgili olarak;

HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu;

“Bu ne iştir, Allah’tan korkmuyor musunuz? Necip Fazıl’ın şiirlerini okuyarak buraya geldiniz, sayın vekil. Ne diyordu, Destan şiirinde. Allah’ın 10 kulunu bekleye dursun 10 kul. Bir kişiye tam 9, 9 kişiye 1 pul. Bu taksimi kurt yapmaz, kuzulara şah olsun. Bunu dediniz, kurttan beterini yaptınız” 

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz;

“AK Partili Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan. Aynı zamanda Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın yönetim kurulu üyesi. Bakan yardımcılığı aylık maaşı 85 bin 401 lira. Bankadan aldığı aylık huzur hakkı 18 bin 796 dolar. Güncel kur ile 528 bin lira. İşte burada da belgesi mevcut. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın genel kurul tutacağı. Toplam geliri aylık 613 bin lira. Yanı 53 asgari ücrete denk geliyor. Aynı zamanda AK Partili Vakıflar Genel Müdürü Sinan Paksu, genel müdürlük maaşı 53 bin 528 lira. Bankadan yönetim kurulu üyesi olarak aldığı aylık huzur hakkı tutarı Türk lirası olarak 528 bin lira. Aylık toplam geliri 581 bin lira. 51 asgari ücrete denk geliyor. Türk Telekom’da 4 tane Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısının dördü de görev almakta. Ömer Fatih Sayan yönetim kurulu başkanı, aynı zamanda Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı. Enver İskurt, Bakan Yardımcısı aynı zamanda Türk Telekom yönetim kurulu üyesi. Osman Boyraz, TTMobil’in yönetim kurulu başkan vekili. Dursun Ünüvar, TTMobil’in yönetim kurulu başkanı. Bununla da bitmiyor. Türk Telekom’un bir alt şirketi olan TTNet’in internet şirketinin yönetim urulu başkanı kim? Şahap Kavcıoğlu, BDDK Başkanı. BDDK Başkanının bir internet şirketinin yönetim kurulunda ne işi var? İşte liyakatsizlik budur.”

diyerek görüşlerini belirtti.

http://tanvakti.com

reklam