reklam
reklam
DOLAR32,2159% 0.09
EURO35,0494% 0.54
STERLIN41,1488% 0.47
FRANG35,2874% 0.44
ALTIN2.452,68% -0,37
BITCOIN69.882,03-0.14
reklam

CHP’nin İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik…

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP’nin İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik…
reklam

CHP’nin İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanlığı seçimini 342 oy alarak Özgür Çelik kazandı.

CHP’nin 38. İstanbul İl Kongresi seçiminde eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat 310 oy aldı.

Özgür Çelik 342 oy alarak İl Başkanı seçildi..

Haliç Kongre Merkezinde 8 Ekim Pazar günü gerçekleşen Kongrede İl Başkanı seçilen Özgür Çelik’in  sonuçlar belli olduktan yaptığı konuşma şöyle:

” Kıymetli yol arkadaşlarım,

Anadolu’nun dört bir yanından hem partililerimiz, hem yurttaşlarımız, kongremizi takip etmek üzere bugün bu salona geldiler. Almanya’dan, Avusturya’dan, Fransa’dan, İzmir’den, Sivas’tan, Antalya’dan Türkiye’nin dört bir yanından Avrupa’nın dört bir tarafından, bu kongreyi takip etmek için gelen değerli yurttaşlarımıza sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum.

Bugün burada tarihi bir kongreyi gerçekleştirirken, günün erken saatlerinden itibaren buraya akan kocaman yürekli örgütümüze sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum. Verdikleri oylarla parti içi demokrasimizin öncülüğü olan kıymetli il delegelerimize sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum. Partimizin çeşitli kurumlarında görev yapan tüm yöneticilerimize sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum. Sabah saatlerinden itibaren kongremizi takip eden, halen bu salondan ayrılmayan dernek başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, onlara sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum. Bu salonun hazırlanmasında büyük emek harcayan kadın kolumuza, gençlik kolumuza ve seçim kurulunda görev yapan seçim kurulunun kıymetli üyelerine, sandıklarda görev yapan değerli yol arkadaşlarıma sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum. Yine, yine bu salonda bu kongrede gerçekleştirdiğimiz esnada güvenlik görevlisinden mutfak görevlisine kadar, tüm emekçilere sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum.

Yol arkadaşlarım,

Cumhuriyet Halk Partisi kongrelerinin kaybedeni olmaz. Konuşmamda da ifade etmiştim. Biz burada sizlerle birlikte elbette salondan çıkacağız ve demokratik Türkiye’nin mücadelesini birlikte vereceğiz demiştim. Bu bir zafer konuşması değil, biz zafer konuşmasını İstanbul’u yeniden kazandığımızda, Türkiye’yi kazandığımızda gerçekleştireceğiz.

Bugün burada yapılan konuşmalarla ilgili acaba Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir yarılma mı var diyen bu konuda haber yapacak olan basın görevlilerine şunu ifade etmek istiyorum: Cumhuriyet Halk Partisi evet bir kongre partisidir. Biz mahallede sandığı kurduktan sonra delegelerimizi seçeriz. Delegelerimiz ilçe başkanlarını seçer, il başkanlarını seçer. Genel başkanımızı seçerler. Bu parti içi demokrasinin yaşatılmasıdır. Parti içi demokrasiyi yaşatmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’ni tartışacak olanlara diyorum ki lütfen lider sultasıyla il başkanı ve ilçe başkanlarını seçenleri yazın. Cumhuriyet Halk Partisi parti iç demokrasi yaşatmaya devam edecek.

Bugün burada ve sabah saatlerinden itibaren çok uzun konuşmalar yapıldı. Eleştiriler yapıldı. O eleştirilerin hepsine alıyoruz. Ve buna göre yol haritamızı belirleyeceğiz. Ancak tabii ki bir aday kongrenin heyecanıyla aslında ifade edilmemesi gereken cümleler de ifade etti. Acaba örgütte bu karşılıklı bir kırılma yaratabilir mi endişesi olmasın, biz ilçe başkanlarımızla il yönetimimizle, kadın kolumuzla, gençlik kollarımıza ve tüm örgütümüzle kucaklaşmaya hazırız. İstanbul’un mücadelesini birlikte vereceğiz. Demokratik mücadelesini birlikte vereceğiz. Bu noktada bütün ilçe başkanlarımız sahnede duruyor. İçeriğini de söylemiştim. Bu salonda yirmi altı ilçe başkanıyla beraber girdim. Ama bu salondan otuz dokuz ilçe başkanıyla çıkıyorum. İstanbul’da 39 ilçeyle birlikte mücadele edeceğiz. Bu konuşmamda bahsetmiştim, İstanbul’un umudu, İstanbul’un bir kıvılcımı Türkiye’ye ışık yayacak. Bugün konuşmamda söylemiştim ya il binasının önünde söylemiştim.

Sekiz yaşında bir çift kara lastikle geldiğim bu şehirde bana bu gururu yaşatanlara teşekkür ettim. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin en önemli makamlarından bir tanesine layık gören bütün delegelerimize sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum. Çok gururluyum, çok gururluyum. Hepinize sonsuz ve yürekten teşekkür ediyorum. En önemlisi bunu biliyor musunuz? Bir emekçi çocuğu bu ülkede il başkanı olabiliyorsa, bu emekçinin çocuğu bu ülkede milletvekili olabiliyorsa, bunu cumhuriyete borçluyuz. Bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Yolumuz açık olsun. Hepinize saygılar sunuyorum. Bu bir başlangıç. Yeniden İstanbul’u kazanmanın başlangıcı tüm Türkiye’yi kazanmanın başlangıcı olacak. Hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum.”

http://tanvakti.com

reklam