reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İŞ CİNAYETLERİ BİTMEK BİLMİYOR…

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

İŞ CİNAYETLERİ BİTMEK BİLMİYOR…

Üç işçi, biri kırpıntı makinesinde, biri inşaatta, biri de vincin altında kalarak hayatını kaybetti.

İş cinayetleri bitmek bilmiyor.

Biri Bilecik’te, diğeri İstanbul Arnavutköy’de, bir diğeri de Konya Ereğli’de olmak üzere üç işçi, iş sırasında yaşamını kaybetti.

Kipaş Kağıt AŞ’de (Bilecik) 20-08 vardiyasında çalışan Remzi Koç (53) kırpıntı makinesinin içine düşerek feci şekilde öldü. EYT’li işçi emekli maaşıyla geçinemediği için çalışmak zorunda olduğu için iki hafta önce işe başlamıştı. İş güvenliğinin sağlanmadığı iş yerinde yaşamını kaybeden Remzi Koç adlı işçinin ardından üretimin devamını istedikleri gibi ölümden sonra kırpıntı makinesinin çevresine uyarıcı levhalar yerleştirerek kendilerince önlem alma girişiminde bulundu.

Bir diğer iş cinayetinde ise 16 Eylül’de Konya Ereğli’de Ramazan Uysal (58) adlı inşaat işçisi inşaatın sekizinci katından düşerek can verdi. Hacı Mütahir Mahallesi’ndeki inşaatta çalışan işçi hiçbir önlem alınmadığı inşaatta vinç ile sekizinci kata çıkarılan malzemeleri boşaltırken inşaattan düşerek yaşamını kaybetti.

Üçüncü olayda ise Arnavutköy’de (İstanbul) 17 Eylül’de sanayi sitesinde bulunan bir inşaat alanında vinç devrilmesi sonucu operatör Cem Özhan (24) iş cinayetine kurban oldu.

En az 40 yıllık olduğu söylenen ve hurdaya kaldırılması gereken vinç genç işçinin hayatına mal oldu.

reklam