reklam
reklam
DOLAR31,2023% 0.18
EURO33,8571% 0.11
STERLIN39,5411% 0.07
FRANG35,4854% 0.19
ALTIN2.038,96% 0,29
BITCOIN1.922.8097.79
reklam

CHP’NİN TUHAF HALLERİ…

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
CHP’NİN TUHAF HALLERİ…
reklam
CHP’NİN TUHAF HALLERİ…
———
Sahiden, basına bile aldırmadan herkesin önünde İlçe Başkanını niye fırçalıyor İmamoğlu? Ya da yumuşatarak soralım niye “sitem” ediyor?
Bu gün adaylık açıklamasında Canpolat bile İstanbul adayımız Ekrem İmamoğlu’dur derken, bir İlçe Başkanı çok önemli bir açılışı için neden ilçe örgütünü bir mesajla bile bilgilendirme gereği duymuyor?
Hadi yenidir, acemidir, öğrenir abisi zamanla deyip geçiştirelim…
Peki İmamoğlu , örgütün önemli olduğunu yeni mi anladı desek!
Ama hiç üzülmeyin, sorun özel değil genel, milleti o kadar kırıp döküyorsunuz ki, kongre salonlarına bile gitme gereği duymayan partililer, meydanlara mı gelecek Allah aşkına!
Öyle anlaşılıyor ki, herkes sıkıntılı, stresli. Herkesi bir seçilme kazanma stresi sarmış…
En çok ta İmamoğlu’na şaşırıyorum…
İmamoğlu ile parti arasında bir doku uyuşmazlığı olduğu savı tam bir zırvalık. Bu parti Ekmel’den tutunda bilmem kimler kadar bilmem kimleri nerelere aday gösterdi, milletvekili seçti, parti kurullarında olmadık görevler verdi. Bileğinin hakkıyla ilçe Başkanlığı yapmış, Belediye Başkanlıklarını AKP’nin elinden söküp almış İmamoğlu öteki öyle mi? Tam bir zırvalık ve bence bu partiye en yakışan profillerden biridir…
Fakat gereken anlarda notr, gereksiz zamanlarda o kadar zıplıyor ki, bu siyaset aklına şaşmamak mümkün değil!
Şimdi isterseniz biraz fikir jimnastiği yapalım…
Önce Meral’e yakın, göz kırpıyormuş yaklaşımına bakalım. İYİ PARTİ içerisinde İmamoğlu’nun yaşama şansı var mı ? Nefes bile alamaz. Öyle Yeddiesir Meddiesir dinlemez iki günde buruşturur atarlar… Oğan’a Küçük Alioğlu’na nefes aldırmamış, Ümit Özdağ gibi birine yol vermiş Meral, İmamoğlu’nun önünü açacak, öyle mi? Bu hiç rakip gördüğü artık iyice anlaşılan başka bir partinin içini  karıştırmak gibi değil kuşkusuz…
Özgür Özel’in seçilme şansının giderek azalması ile Desteklediği adayın kazanmaması ihtimali ile strese girdiği yaklaşımlarına göz atarsak…
İlçe Başkanına fırçayı buna bağlayanlar var çünkü…
Özgür Özel kazanırsa İmamoğlu bundan nasıl bir fayda umuyor, bunu da anlamış değilim…
Eğer Özgür Özel’in emanetçi olacağı varsayılıyorsa, bu tam bir saflık. Kelimenin tam anlamıyla saflık. O Özgür Özel ki , bilgisi, birikimi, parıltısıyla , mücadelesiyle İmamoğlu’nu susuz götürür, susuz getirir.. Eski genelkurmay başkanlarını bile otun kokuna sokup çıkarmış bir Özgür Özel hele bir de Genel Başkan olursa , kim tutabilir onu?
İmamoğlu bir çıkış yaparak kendisi aday olsa, bu hamlede doğru ve anlaşılır olabilirdi..
Kılıçdaroğlu kazanırsa bir gün elbet gidecek ve sıra bu gidişle size gelecek. Denklem bu kadar açıkken, siyasal olarak bu acelecilik, ve öngörüsüzlüğün mimarı Murat Paşa mı yoksa?
Hele bir de Kaftancıoğlu- Canpolat yarışından bu günlerde hep birlikte Canpolat seçeneğine gelmiş olmak insana, o hikayede ki ağa ve marabası arasındaki diyaloğu hatırlatıyor…
Ya Kılıçdaroğlu’nun olmadık adamların desteğine muhtaç kalması ve önümüzdeki seçimlerde bu ilişkilerin belli ilçelerde adaylaşma pazarlıkları ile sonuçlanması gibi bir durum ile neticelenirse, yandı gülüm keten helva!
Neyse ki bütün bunların geride kalmasına az bir süre var, gel 4-5 Kasım, gel….
….

 

reklam