reklam
reklam
DOLAR32,8427% 0.05
EURO35,2199% 0
STERLIN41,7407% -0.06
FRANG36,8603% -0.05
ALTIN2.446,38% -0,47
BITCOIN66.610,000.625
reklam

Atatürk ve Cumhuriyet devrimlerini hedef alan imam,  serbest bırakıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atatürk ve Cumhuriyet devrimlerini hedef alan imam,  serbest bırakıldı
reklam

Atatürk ve Cumhuriyet devrimlerini hedef alan imam,  serbest bırakıldı

Cumhuriyet devrimleri için;

“Alfabeler değiştirildi. Her şeyi bilen Müslüman hiçbir şey bilmez oldu. Halifelikler kalktı, medreseler kapatıldı, tekkeler kapatıldı” diyen, karma eğitime ve laikliğe saldıran, Atatürk’e yönelik ise “Tarihi iyi okuyun, iyi araştırın. Sevdikleri adamlar hiç de sevilecek adamlar değil”

diyerek, Atatürk ve cumhuriyet devrimlerini hedef alan imam Metin Özcan, 4 gün tutukluluktan sonra serbest bırakıldı.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenen bir mevlit töreninde Atatürk, Cumhuriyet ve Türk eğitim sistemi ile ilgili yaptığı konuşma nedeniyle ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ile ‘Atatürk’e ve Cumhuriyet’e hakaret’ suçlamasıyla tutuklanan imam Metin Özcan, avukatının itirazı üzerine 4 gün sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yavuz Sultan Selim Mahallesi Hazreti Ali Camisi’nde imamlık yapan Metin Özcan, 15 gün önce Körfez ilçesi, Yeniyalı Mah.’de bir mevlit töreninde yaptığı konuşmaya gösterilen tepkiler sonrasında gözaltına alınarak,  emniyetteki sorgulandıktan sonra çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Savcısının karara itiraz etmesi nedeniyle yeniden değerlendirme yapan mahkeme, 30 Ekim’de Metin Özcan’ın ‘Atatürk ve Cumhuriyet’e hakaret’ ile ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlamasıyla tutuklanarak Kandıra cezaevine gönderilen Özcan, avukatının karara itirazı sonrasında adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İl Müftülüğü tarafından hakkında idari soruşturma başlatılan imam soruşturma sürecinde görevine devam edecek.

http://tanvakti.com

reklam