reklam
reklam
DOLAR32,1916% 0.02
EURO35,0137% 0.43
STERLIN41,1028% 0.35
FRANG35,2469% 0.32
ALTIN2.450,42% -0,46
BITCOIN69.799,99-0.496
reklam

BARIŞ PEHLİVAN SERBEST…

Yayınlanma Tarihi : Google News
BARIŞ PEHLİVAN SERBEST…
reklam

BARIŞ PEHLİVAN SERBEST…

Barış Pehlivan tahliye oldu.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan üç ay boyunca hukuksuz olarak tutulduğu cezaevinden tahliye edildi.

‘Mide Bulandıran Öykü’ adlı yazısından dolayı Yargıtay üyesi Ömer Faruk Aydıner’in şikâyeti üzerine hakkında dava açılan ve denetimli serbestlik hakkından da faydalanamayan Cumhuriyet Gazetesi Barış Pehlivan’ın davası düştü ve tahliye edildi.

Denetimli serbestlik dilekçesi Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edilen Pehlivan   3 aydır hukuksuz tutulduğu cezaevinden tahliye edildi.

Yargıtay üyesi Hakim Ömer Faruk Aydıner’in İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ne sunduğu dilekçe ile 3 aydır cezaevinde bulunan Barış Pehlivan, Ömer Faruk Aydıner’in Pehlivan hakkındaki şikâyetinden vazgeçmesi üzerine  davanın düşmesine karar verildi. Barış Pehlivan’ın avukatının Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu’na denetimli serbestlik talebinin yer aldığı dilekçesi göndermesi ile de gazeteci tahliye edildi.

Tahliye sonrası Barış Pehlivan;

“Hiç olmaması gereken süreç yaşadım 3 aydır. Maalesef bu iktidar, yargı sistemi beni 3 aylığına cezaevine soktu. Hak ettiğim denetimli serbestlik hakkını bana çok gördüler. bu hakkımı savunmak için ciddi mücadele verdik. En sonunda bir davanın düşmesiyle birlikte denetimli serbestliğe ayrıldım. Yargıdaki çürümüşlüğün yanında okyanusta kum tanesi kadar kalıyor. Türkiye’de gazetecilere olan baskıları çözmüyor. Benimki sadece küçük simge.

Umarım böyle süreçleri daha az yaşadığımız Türkiye’ye kavuşuruz. Dün nasıl gazetecilik yaptıysam yine aynı gazeteciliği yapmaya devam edeceğim. Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkür ederim.”

açıklamasını yaptı.

http://tanvakti.com

 

 

 

reklam