reklam
reklam
DOLAR32,3346% 0.06
EURO34,4978% -0.58
STERLIN40,4007% -0.48
FRANG35,4512% -0.18
ALTIN2.488,60% 1,12
BITCOIN2.352.2951.683
reklam

Hanedan düğününde Atatürk’e beddua…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hanedan düğününde Atatürk’e beddua…
reklam

II. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu’nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu’nun düğününde Atatürk’e yapılan hakaretler büyük tepkiye yol açtı.

II. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu’nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu’nun düğününde Atatürk’e yapılan hakaretler büyük tepkiye yol açtı. Ortaya çıkan görüntülerde Şevki Yılmaz’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Selanik’ten gelen dönme” dedikten sonra beddua ettiği, Orhan Osmanoğlu ve Diyanet personeli Halil Konakcı’nın da amin diyerek bedduaya katıldıkları kaydedilmiştir.

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, II. Abdülhamid’in 4. kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu’nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu ve eşi Yiğit Onur Kaya’nın düğününde çiftin nikah şahitliğini yaptı. Çiftin diğer nikah şahidi eski Refah Partisi Milletvekili ve Yeni Akit yazarı Şevki Yılmaz, düğünde, , “Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum” dedi. Ortaylı’nın tavır göstermemesi sosyal medyada tartışma yarattı.

İlber Ortaylı konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada;

“Rahatsızlığımı da sıra bana gelince belirttim. Bunlar tarih bilmeyen insanların kahvehane köşelerine yakışan sözleridir. Açık bir Atatürk düşmanlığıdır, hazımsızlığıdır. Atatürk’le, Cumhuriyet’le, İstiklal Savaşı komutanlarıyla didişmeye kalkan sivri zekâIıların bu faaliyetlerinin arkasında tarihçilik merakının hatta ideolojinin ağırlık kazandığına inananlardan değilim, saikler başkadır”

dedi.

http://tanvakti.com

reklam