reklam
reklam
DOLAR32,8550% 0.03
EURO35,2028% 0
STERLIN41,7872% -0.02
FRANG36,8950% -0.06
ALTIN2.452,71% -0,21
BITCOIN66.652,010.667
reklam

HATAY’DA BİR KADIN İMAM TARAFINDAN DARP EDİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Hatay’da Arzu Eskidir isimli kadın, iddiaya göre depremzede annesi için 12 Ağustos’ta, Narlıca Mahallesi’ndeki camiden su için yardım istemeye gitti. Caminin imamı Yaşar Ersöz tarafından “Sen bu kılıkla buraya nasıl gelirsin, utanmıyor musun?” denilerek saldırıya uğradı.

Olaydan sonra polise gidip şikayetçi olan Arzu Eskidir;

“Annem Antakya’da yalnız yaşıyor. Sağlığı nedeniyle bir çok ihtiyacını destek almadan giderecek durumda değil. Kocaeli’ye dönmeden önce anneme su temin etmeleri için imamla görüşmek istedim. Annemin evine yakın olan caminin imamından annem için su rica edecek ve anneme su götürmelerini isteyecektim. Caminin terasına çıktım, imam Yaşar Ersöz de kapıda çocuklarla oturuyordu. Ben konuşmak istediğimi söyledim. O sırada telefonu çaldı ve konuşmaya başladı. Telefon konuşması uzun sürdü. Birkaç kere kısaca bir şey söyleyip ayrılacağımı belirttim. Ancak imam Ersöz, ‘Sen bu kılıkla buraya nasıl gelirsin, utanmıyor musun?’ diyerek saldırdı.”

Arzu Eskidir bunun üzerine kaçmaya çalışırken imamın eşinin kollarını tuttuğunu ve  imamın kendisine tekrar saldırdığını söyledi.

Oradan uzaklaşmayı başararak ailesinin yanına giden Arzu Eskidir polisi arayıp şikayetçi olup, hastaneye giderek darp raporu aldı.

Arzu Eskidir;

“Bu kişiler, şikayetimi geri almam için beni tehdit etti. Korkmuyorum, şikayetimden vazgeçmeyeceğim”

dedi.

http://tanvakti.com

 

reklam