reklam
reklam
DOLAR32,2159% 0.09
EURO35,0494% 0.54
STERLIN41,1488% 0.47
FRANG35,2874% 0.44
ALTIN2.452,68% -0,37
BITCOIN69.882,03-0.14
reklam

İsrail Komünist Partisi ve Hadash Ortak Açıklama Yaptı…

Yayınlanma Tarihi : Google News
İsrail Komünist Partisi ve Hadash Ortak Açıklama Yaptı…
reklam

İsrail Komünist Partisi ve Hadash Ortak Açıklama Yaptı…

Hamas tarafından İsrail’e karşı başlatılan Aksa Tufanı operasyonu sonrası İsrail-Filistin hattındaki çatışmalarla ilgili olarak  İsrail Komünist Partisi (MAKİ) ve sol partilerin oluşturduğu Barış ve Eşitlik için Demokratik Cephe (Hadash) ortak bir açıklama yaptı.

Açıklamada; Bölgede yaşananların tüm sorumlunun Faşist Sağcı Netanyahu hükümeti olduğu ifade edildi.

Ortak açıklama şöyle;

 ‘’Faşist, sağcı hükümetin, işgali sürdürmek adına işlediği suçlar, önüne geçilmesi gereken bölge çapında bir savaşa yol açıyor. Böylesi zor günlerde dahi masum sivillere gelebilecek her türlü zararı tümüyle kınadığımızı, sivillerin akan kandan uzak tutulması gerekliliğini bir kez daha dile getiriyoruz. İşgalin, Arap ve Yahudi tüm kurbanlarının ailelerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz”

“İşgali sona erdirmek için mücadele etmek ve Filistin halkının meşru talep ve haklarını tanımak.”

“İsrailli yerleşimcilerin, hükümetlerinin himayesi altında işgal altındaki toprakları birbirine kattığı, Mescid-i Aksa’ya saygısızlık ettiği ve Huara’da yeni bir pogrom gerçekleştirdiği şoke edici haftanın sonunda, bu sabah çok ciddi bir şekilde tırmanan gerilimle uyandık. Sağcı hükümetin ilk günden bu yana körüklediği gerilim, tüm bölgeyi, bölgesel ve tehlikeli bir savaşa sürüklüyor.”

 

http://tanvakti.com

 

reklam