reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

İstanbul’da 3 ilçeyi birbirine bağlayacak yeni tramvay hattı projesi…

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul’da 3 ilçeyi birbirine bağlayacak yeni tramvay hattı projesi…
reklam

İstanbul’da 3 ilçeyi birbirine bağlayacak yeni tramvay hattı projesi…

Üsküdar-Kadıköy-Maltepe Tramvay Hattı projesi oy birliğiyle kabul edildi.

İBB Meclisi’nden oy birliğiyle geçen proje, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına yatırım programında yer alması için onaya gönderilecek

İBB Meclis toplantısında  Anadolu Yakası’nda bulunan 3 ilçeyi birbirine bağlayacak Üsküdar-Kadıköy-Maltepe Tramvay Hattı Ulaşım Etüt Raporu onaylandı.

Saraçhane’deki belediye binasında gerçekleşen toplantıda fizibilite çalışmaları tamamlanan proje kapsamında Üsküdar Meydanı’ndan başlayıp Kadıköy rıhtıma ve Maltepe’ye ulaşacak hat toplam 33 duraktan oluşacak ve  21,3 kilometre uzunluğunda olacak.

bu yıl içerisinde yapımına başlanması hedeflenen hatta günlük yolcu sayısı 2027  yılında 198 bin 964, 2040 yılında  277 bin 302 ve 2050’de ise 312 bin 356 olarak hesaplandı.

Üsküdar, Kadıköy, Maltepe tramvay hattı, Üsküdar Meydanı’ndan başlayıp Kadıköy ve Maltepe ilçelerini yeni bir akstan bağlayacak  33 durak ve 21.3 kilometre

AnadoluTRAM adı verilecek olan hat, Söğütlüçeşme durağında Marmaray’la ve yeni projelendirilen Yenidoğan-Söğütlüçeşme metro hattı ile entegre olacak ve güzergah üzerinde Ümraniye-Ataşehir-Göztepe ile Dudullu-Bostancı metro hatlarıyla  bağlantı sağlanacak.

Günlük 338 bin yolcuya hizmet verecek hatta Üsküdar ile Maltepe arası 55 dakikaya inecek. Hatta turnike sistemi yerine araç içi bilet uygulama sistemi kullanılacak.

 

reklam