reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

MEB’in müfredat değişikliğine karşı eylem…

Yayınlanma Tarihi : Google News
MEB’in müfredat değişikliğine karşı eylem…
reklam

MEB’in müfredat değişikliğine karşı eylem…

Müfredeta Hayır Platformu laik, bilimsel eğitim istemiyle yürüyüş yaptı.

Laik, bilimsel, demokratik eğitime karşı müfredata hayır

SGK binasına doğru yürüyüş yapmak isteyen yurttaşların önü çevik kuvvet ekipleri tarafından kesilerek Valilik izinli yürüyüşün Valilik’e belirtilen saatten yarım saat geç başlaması” gerekçe gösterildi. ancak yapılan müzakereler sonucu  yürüyüşe izin verildi.

Platform üyeleri “Sermayeye değil eğitime bütçe” “Laik, bilimsel, demokratik eğitim” ve “Eğitime değil tarikata barikat” sloganları attı ve SGK önünde kısa bir oturma eylemi yaptı.

Platform, eylem sonrasında;

 “2024/2025 eğitim öğretim yılından itibaren okul öncesi, 1., 5. ve 9. sınıflarda uygulanmaya başlanacak olan müfredat gibi önemli bir konuda yapılan hazırlıkların eğitim alanında örgütlü sendikalar ve kamuoyundan uzak şekilde gerçekleştirilmiştir.

MEB yeni müfredatın 10 yıldır hazırlandığını belirtiyor. Eğitimcilerin haberi yok, sendikaların haberi yok. Kimlerle hazırlandı bu müfredat, tarikatlarla mı?

Bütün ders kitaplarında ‘milli ve manevi değerler’ merkeze alınmıştır. MEB’in öncelikli hedefi eğitimin bilimsel esaslara dayanmasından çok, iktidarın siyasal ideolojisinin eğitim müfredatı ve ders kitapları üzerinden açık ve gizli olarak öğrencilere aktarılmasıdır. Müfredat taslağı başlığının ‘Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ olarak belirlenmiş olması bu nedenle tesadüf değildir”

açıklamasını okudu.

 

 

 

 

 

 

reklam