reklam
reklam
DOLAR32,2159% 0.09
EURO35,0494% 0.54
STERLIN41,1488% 0.47
FRANG35,2874% 0.44
ALTIN2.452,68% -0,37
BITCOIN69.882,03-0.14
reklam

Muğla’da imara aykırı alanlarda yıkım…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Muğla’da imara aykırı alanlarda yıkım…
reklam

Muğla’da imara aykırı alanlarda yıkım…

Çevre ve İçişleri bakanlığı müfettişleri tarafından tespit edilen imara aykırı yapılar için yıkım başladı.

Muğla Menteşe’de imara aykırı yapılar için yıkım işlemi başladı.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği ile İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından imara aykırı yapılan binalar ve kaçak bölümleri ile ilgili yıkımlar başladı.

Menteşe ilçesi Akbük mevkii,  Kıran, Sarnıç, Kuyucak mahallelerinde bulunan,  imara aykırı inşa edilmiş bina ve kaçak bölümleri Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği ile İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan tespitler sonrasında bugün Kıran Mahallesi’nde yıkıma başlandı.

Yıkımlar hakkında, Menteşe Belediyesi;

“Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın müfettişlerince tespiti yapılan yapı yasağı bulunan sit alanlardaki yapılar ve aynı bakanlık müfettişlerince imar barışı süresince usulüne uygun olmayan yapı kayıt belgesi almış olan yapıların yine bakanlık kontrolünde yıkımları yapılmaktadır.

Yıkımı yapılacak olan yapılar idari ve hukuki yargı süreçleri tamamlanarak yıkım kararı kesinleşen yapılardır. Yasada yıkım işlemleri ilçe belediyeleri tarafından Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü denetiminde yapılması esas olduğu için yıkımda kullanılan araç, gereç ve iş gücü ilçe belediyelerince karşılanmaktadır.”

açıklamasını yaptı.

http://tanvakti.com

reklam