reklam
reklam
DOLAR32,2146% 0.1
EURO35,0414% 0.52
STERLIN41,0900% 0.34
FRANG35,2684% 0.38
ALTIN2.449,50% -0,50
BITCOIN69.710,20-0.534
reklam

PARSEL PARSEL…

Yayınlanma Tarihi : Google News
PARSEL PARSEL…
reklam

PARSEL PARSEL…

48 ay taksitle vatan toprağı satılık…Yol bile satılık…

Ormanları ve tarım arazilerini, ranta açan AKP, Ege’de deniz kıyısındaki arsaları satmaya devam ediyor.

İzmir’in bir çok ilçesinde ( Aliağa, Bayraklı, Karaburun, Karşıyaka, Kemalpaşa, Gümüldür ve Torbalı)  milyarlık arsa ve tesisler satış için ihaleye açıldı.  Aliağa ilçesinde gemi söküm tesisleri,  yol, çocuk parkları satışa çıkarıldı.

40 ilde 462 arsa daha satılık

Emlak Yönetim 40 ilde 462 arsayı daha satışa çıkardı.

Emlak Yönetim, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) konut, iş yeri ve arsaların müzayede ile satışını yapıyor.

Satışlardan milyarca TL gelir bekleyen bakanlık, 1-2 Kasım sabahı Ankara ve İstanbul’daki iki salon ve internet üzerinden (peşin veya yüzde 35 peşinat ve 48 ay vadeli) konut, ticaret, sanayi, turizm tesis alanı, akaryakıt istasyonu, gemi söküm alanı, tarla ve plansız niteliğindeki arsaları ihaleye çıkarıyor.

Satışlar açık artırma usulüne göre gerçekleşecek.

Satışa çıkarılacak yerler arasında İzmir’de değerli araziler, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve Muğla gibi turistik ilçelerinde gemi söküm tesisleri, tarlalar, denize sıfır arsalar, yollar, çocuk parkları olmak üzere birçok kamu arazisi bulunmakta.

Aliağa’da 25 adet gemi söküm alanı, sanayi alanı ve yolları da satışa çıkarıldı.

Bakanlık her bir satıştan 62 milyon TL’den 450 milyon lira arası bir kazanç bekliyor.

İzmir depremi sonrası Bayraklı Şehir Hastanesi’nin çevresine yapılan ve “rezerv alan” geçen bölgede de fiyatları 62 milyon TL ila 140 milyon lira arasında değişen 3 adet ticaret alanı ve Karaburun’da denize sıfır 32 adet kamu arazisini satışa çıkarıldı.

Kemalpaşa’da biri ormanlık alan 4 arsa, Menderes’in Gümüldür ilçesinde denize 200 metre uzaklıktaki arsa ve yol,  Seferihİsar’da da 10 bin 375 metrekarelik denize sıfır alanı yollarla beraber,  Torbalı’da ise plansız arsa ve üç katlı konut imarlı 5 arsayı da ihaleye açıldı.

Muğla’nın Dalaman ilçesinde 2 bin 258 metrekarelik arsa, yol ve çocuk parkı,  Çanakkale Ayvacık’ta ise biri niteliksiz arsa diğeri tarım arazisi olan iki kamu arazisi, Balıkesir’de Altınoluk, Gömeç ve Karesi’de farklı özellikli üç arsa, Manisa’da akaryakıt, ticaret ve konut alanı statüsündeki üç kamu arazisi ihaleye açıldı.

Karşıyaka Şemikler’deki denize sıfır 21 bin metrekare taşınmaz için TOKİ  ikinci kez ihaleye çıktı. Üç yıl önce Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin itirazıyla iptal edilen ihale ile tekrar satışa çıkarıldı.

http://tanvakti.com

reklam