reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Uğur Mumcu Kadıköy’de anıldı….

Yayınlanma Tarihi : Google News
Uğur Mumcu Kadıköy’de anıldı….
reklam

Uğur Mumcu Kadıköy’de anıldı….

Uğur Mumcu, CHP Kadıköy örgütü ve ADD Kadıköy şubesi’nin  Kadıköy iskele Atatürk Anıtı önünden başlayıp Altıyol Boğa heykelinde sona eren yürüyüşle anıldı. Anma etkinliğine önceki dönem CHP milletvekili Gürsel Tekin, Kadir Gökmen Öğüt ve bir çok yurttaş destek verdi. Yürüyüş sonrasında yapılan basın açıklamasında CHP Kadıköy İlçe Başkanı  Ali Narin;

“31 yıldır olduğu gibi, bugün de, Ankara’da patlayan bir bombayla aramızdan alınan Uğur Mumcu için buradayız. Biz, tam 31 yıldır bu yürüyüşü Uğur Mumcu’nun aydınlattığı yolda yürüyoruz.

Elimizde olan meşaleler ondan aldığımız mücadele azminin, düzene karşı duruşumuzun, gericilere karşı başkaldırımızın temsilidir. Faillerden oluşan o duvarı yıkmaktan korkmayanlar olarak, hepimiz hala failini bulamamanın utancını, gerçek adaleti sağlayamamış olmanın ağırlığını yaşıyoruz. Ama faili tanıyoruz, hepiniz tanıyorsunuz. Uğur Mumcu’nun mücadele ettiği devlet içine sızan tarikatlar, failin ta kendisidir.

Bizi; İpekçilerin, Mumcuların, Anterlerin, Göktepelerin, katilleriyle beraber yaşatan bu acımasızlığı yok edeceğiz. Gaffar Okkan’ın katillerini meclise sokan ama bu sistemle, bu ittifakla ve yalancı milliyetçiliğinizle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Öldürüldüğünde yok olacağı düşünülen Uğur Mumcu’nun parçalarıyız her birimiz. Eğilmeden, bükülmeden, yılmadan bu parçalarımızı da faili bulunana dek çoğaltacağız.”

dedi.

http://tanvakti.com

 

 

 

reklam