reklam
reklam
DOLAR32,8427% 0.05
EURO35,2199% 0
STERLIN41,7407% -0.06
FRANG36,8603% -0.05
ALTIN2.446,38% -0,47
BITCOIN66.610,000.625
reklam

Tarikatçıların Okullardaki Gerici Faaliyetleri Devam Ediyor…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Tarikatçıların Okullardaki Gerici Faaliyetleri Devam Ediyor…
reklam

Tarikatçıların Okullardaki Gerici Faaliyetleri Devam Ediyor…

Öğrenciler velilerden habersiz olarak Kuran dinletilerine götürülürken okulların önünde Tebliğciler adlı gruplar peydah oldu.

Gerici uygulamaların her geçen gün arttığı ve Milli eğitim Bakanlığı tarafından da desteklenen uygulamalar her geçen gün artarak devam ediyor.

ÇEDES adı altında (Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum) MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) ve Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın birlikte gerçekleştirdikleri proje doğrultusunda okullarda yapılan dini etkinlikler sürerken İzmir Buca’da Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’ önünde dolaşan Tebliğciler adındaki gerici grubun okuldan çıkan öğrencileri Kuran dinlemeye götürmek için konuşmaya çalıştıkları görüldü.

Laiklik karşıyı uygulamalara ses çıkarmayan Milli Eğitim Bakanlığı konuya sessiz kalırken, birçok okulda da öğrenci velilerinin haberi olmayan uygulamalar hayata geçiriliyor.

Derslerden alınan öğrenciler tarikatların düzenlediği Kuran dinletilerine götürüldüğü tespit edildi.

Ayrıca İzmir Buca’da bulunan Süleyman Şah Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Mevlid-i Nebi Haftası kutlama programı adı altında Kuran dinletilmek için ders saatinde velilerden izinsiz konferans salonuna götürüldüğü tespit edildi.

http://tanvakti.com

reklam